Sabit köprülü sıyırıcı çapı Ø10 m'ye kadar olan dairesel ve tabanı eğimli çökeltim havuzları için imal edilir. Havuz üzerinde betonarme veya çelikten imal edilmiş sabit bir köprüye monte edilerek çalıştırılır.

Çelik köprü istenildiği taktirde tarafımızca temin edilir. Köprü üzerine sabitlenmiş motor ve redüktör grubu ile merkezi yatak grubundan oluşan tahrik ünitesinden hareketi alan ana mil, üzerine sabitlenen kolları ile dönme hareket sıyırıcı paletlere aktarılır. Çökelen dip çamuru, paletler yardımı ile merkeze doğru yönlendirilerek çamur konisine aktarılır.

  SABİT KÖPRÜLÜ SIYIRICI

Ana mil su içinde paslanmaz veya bronz-teflon yataklama ile taban konisinde tespit edilen konstrüksiyona sabitlenir. Sıyırıcı paletler havuz tabanındaki beton hatalarından etkilenmeyecek şekilde paletler kollarına mafsallanır. Paletlere tespit edilen kord bezli lastik elemanlar gerektiğinde kolayca değiştirilebilir.

Atıksu girişinin yapıldığı deflektör, sıyırıcıyla birlikte imal edilerek, sabit köprüye monte edilmektedir.

Tüm malzemeler AISI304 veya AISI316 kalite paslanmaz çelikten imal edilebildiği gibi istenilmesi durumunda epoksi korumalı karbon çelikten de imal edilebilir.

 

GENEL ÖZELLİKLER

  • Merkezden tahrik
  • Farklı özellikte üretim imkanı
  • Montaj ve taşıma kolaylığı

 

 

Sabit Köprülü Sıyırıcı bilgi föyünü indirmek için tıklayınız.